Kategorie: Brno a okolí

Přírodní park Baba

Přírodní park BabaTIP! na procházku v rámci nejbližšího Brněnského okolí.

Přírodní park Baba na severozápadním okraji města Brna, s rozsáhlými zalesněnými vyvýšeninami s mnoha loukami, leží mezi brněnskými čtvrtěmi Bystrc, Komín a Medlánky na jihu, Jinačovicemi na západě, Ivanovicemi na východě a městem Kuřim na severu. Park je tvořen asi 10 km dlouhým, zalesněným hřbetem, jehož nejvyšší vrcholy dosahují nadmořské výšky hodně přes 400 metrů: Sychrov 463 m a Velká Baba 446 m.

 

 

 (po rozkliknutí "Zobrazit na mapy.cz" se zobrazí celá trasa výletu)

Na Babě převažuje unikátní, stoletý dubový porost, vyskytuje se zde celá řada vzácných a chráněných rostlin, včetně lilie zlatohlavé.

BabaBaba

Především studenti a zaměstranci Vysokého učení technického to mají co by kamenem dohodil a mají tak možnost odpočinout si od ruchu velkoměsta za pár minut chůze. Pokud ale chceme projít celým parkem, začneme již z Bytrce z náměstí 28. dubna (zastávka Bystrc - Zoo), napojíme se na modrou značku a necháme se jí vést podél potoků a skrz převážně dubový les s občasnými výhledy do okolí až ke spoji se žlutou značkou.

Baba

Cesta se začne pomalu svažovat do údolí města Komín, ale také zužovat.

BabaBaba

Na samém okraji lesa nás potěší hlavně v letních parných měsících Vodní kaple s pitnou vodou.

Baba

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
tag (more than twice the Breitling rolex watches average $22 price of Oakley's existing non-tech Radar shades), the device itself is pretty unique. It appeals to a niche market of hardcore fitness enthusiasts willing to Balenciaga replica handbags shell out for fancy gear, but I can see the Pace taking off and gaining widespread appeal if it adds more features rolex replica uk and comes down in price. In the meantime.