< návrat zpět

Koh Phangan rss

 

Koh Phangan ( thajsky เกาะพะงัน) - 40 km dlouhý ostrov v Thajském zálivu na jihovýchodě Thajska, v provincii Surat Thani. Ostrov leží asi 55 km od pevniny mezi ostrovy Koh Samusi (15 km) a Koh Tao (35 km). Koh Phanagan je známý jako centrum baťůžkářů, ale především pro svou vyhlášenou divokou Full moon párty probíhající každý měsíc na pláži Haad Rin.
Hlavním městem ostrova je Thong Sala se svým přístavem. Nejvyšším bodem je 630 m vysoký Khao Ra. Název ostrova pochází od slova "Ngan", což v místním dialektu znamená "mělčina". Prvními osadníky byli mořští cikáni pocházející z Malajsie. K nárůstu počtu obyvatel došlo až v minulém století díky rozvoji zemědělství - pěstovaly se zde kokosové palmy. Nyní je ostrov především turistickou destinací pro své nádherné písčité pláže. Vnitrozemí ostrova je stále hůře přístupné, kryté více než 80km2 tropického deštného pralesa s rozmanitou florou i faunou.


Národní park Ang Thong

Národní park Ang ThongZdruba čtyřicet rozeklaných, džunglí porostlých ostrovů mořského národního parku Ang Thong je panenskou říší se strmými vápencovými útesy, skrytými lagunami a bezchybně bílým pískem.Celý článek...

Vydáno: 22.3.2014 9:33  •  Přečteno: 3167x  •  Komentářů: 1