Kategorie: Koh Phangan

Národní park Ang Thong

Národní park Ang ThongZdruba čtyřicet rozeklaných, džunglí porostlých ostrovů mořského národního parku Ang Thong je panenskou říší se strmými vápencovými útesy, skrytými lagunami a bezchybně bílým pískem.


Jak se sem dostat

Nejlepším způsobem, jak poznat Ang Thong, je prostřednictvím některého z mnoha organizovaných výletů z Koh Samui a Koh Phanganu. Výlet obvykle zahrnuje oběd, zastavení na několika ostrovech s vycházkou na vyhlídky a jiné zajímavosti, šnorchlování a zapůjčení kajaků.

V případě, že se chceme v NP ubytovat, tak jak tak se k nějakému organizovanému výletu musíme přidat - při jednom výletu nás vezmou tam, při druhém zpět. Doporučit můžeme určitě http://www.backpackersthailand.com/. Žádný trajekt jedoucí touto trasou tu nezastavuje a pronájem soukromé lodě se řádně prodraží, vzhledem ke vzdálenosti 28km Koh Samui a 32km Koh Phangan.

Ang ThongAng Thong

Zajímavosti

Koh Wua Talap

Na Koh Wua Talap zastavuje každá výprava. Sídlí zde ředitelství NP, je největším ostrovem souostroví. Krkolomná několikasetmetrová cesta za vyhlídkou z nejvyššího vrcholku rozhodně stojí za tu námahu. Kdo vyrazil nalehko bez pevnějších bot, může se rozhlédnout alespoň z odpočívadla v půlce trasy.

Ang Thong mapa

Ang ThongAng Thong

My však míříme odhodlaně vzhůru a po krátkém úseku po čtyřech dosahujeme vrcholku s opravdu unikátním rozhledem na ostrůvky Ang Thongu, připomínající smaragdový náhrdelník v blankytném moři.

Ang ThongAng ThongAng ThongAng ThongAng Thong 

Druhá stezka vede k Tham Bua Bok, jeskyni se stalagmity a stalaktity ve tvaru lotosu.

Koh Mae Ko

Smaragdové moře, Thale Nai, nazývané taky Vnitřní moře, je jezero velké působivých 250x350 metrů. Podvodním kanálem je propojeno s mořem. Po přistání na pláži nás sem dovedou mírně stoupající schody. Počasí nám bohužel pro fotky moc nepřálo..

Ang ThongAng ThongAng ThongAng Thong

Koh Hindap

Fotogenická pláž s aktivními mikrokraby.

Ang ThongAng ThongAng ThongAng Thong

Koh Samsao a Koh Tai Plao

V závislosti na sezonním odlivu a počasí jsou zde viditelné mořem vytvarováné vápencové oblouky. Neměli jsme tu čest vidět.

Ang ThongAng Thong

Ubytování

Kromě pár budek a chatrčí s občersvením pro turisty je Ang Thong opravdovým nedotčeným rájem bez civilizace, jedinou možnost nabízí největší ostrov Koh Wua Talap. Vedle kanceláře NP stojí pět bungalovů pro dva až osm baťůřkářů za 500 - 14000THB. Na určených místech je dovolené i stanovat. Rezervovat ubytování předem můžete max. 60 dnů před dovolenou telefonicky nebo online, blíže viz stránky samotného NP http://www.dnp.go.th/parkreserve/asp/style1/default.asp?npid=192&lg=2.

Upozornění! Pro rezervaci online je nutné do dvou dnů po rezervaci složit v bance zálohu, což český člověk nemá šanci stihnout. Pro nás vše zprostředkoval Jindřich Fexa, který vlastní CK na Koh Samui. http://www.itc-t.com/contact_cz.html

Samotné ubytování je velmi jednoduché. Okna netěsní, v podlaze spáry mezi prkny, jakoby jsme spali přímo venku. Všechno je ale čisté a komáři se dovnitř nedostanou, a to je základ. Vidina osamocenosti uprostřed ticha mořského ráje je však poněkud mylná. Elektřina je dostupná pouze mezi šestou a desátou večerní hodinou, což by vůbec nevadilo, kdyby hučící dieselový generátor nebyl v zahradě pár metrů od bungalovů (kvůli provozu restaurace apod. není v provozu od 6ti do 10ti večer, ale celou noc).

Ang ThongAng Thong

Po probuzení nás v zahradě vítají skotačící opice.

Ang ThongAng Thong

Užíváme si prázdnotu areálu, davy výletníků se začnou hrnout až v pozdím dopoledni. Ráno a večer máme pláž a celé souostroví jen a jen pro sebe.

Ang ThongAng Thong

Náš tip! Všechno se má vyzkoušet, a tak zapůjčujeme kajaky a vyrážíme mezi ostrovy. Dostane se nám doporučení kudy, jak, proč a mapky. Moře je poklidné a bez proudů. Skvělý zážitek!

Ang ThongAng Thong

Moře a potápění

Na Ang Thong se musíme dívat pouze od hladiny výš. V tomto ohledu je dokonalým rájem. Písečné dno je však zvířené, dohlednost skoro žádná, dokonce často ve vodě rostou jakési porosty, ukrutně lajcky bych je označila za mořské lijány, kterým se musíme vyhýbat. Ne každému je příjemné na ně při plavání narazit. I kdyby byla viditelnost pouze sezónní záležitostí, tak jak tak by nejspíš nebylo o co stát. Moře mezi řetězcem ostrovů je mělké s maximální hloubkou deset metrů, kromě několika málo oblastí jihozápadně a severovýchodně se zde nerozvinuly žádné korálové útesy.
Nicméně děti nemají s ničím problém, byly, jsou a budou spokojeny všude.

Ang Thong

Pro krásu okolní přírody i my dospělí zapomínáme na chudobu podvodního světa a návštěvy Ang Thongu rozhodně nelitujeme!

Ang Thong

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
Both feature a Breitling rolex watches tacky rubber that Oakley outlet , in true Oakley fashion, calls 'Unobtanium'. Whatever the silly name, the stuff works quite well. When rattling across lousy road surfaces or even the cobbles Balenciaga replica handbags of Paris-Roubaix, the glasses stay perfectly in place, no matter how much sweat is pouring off your face.Speaking of rolex replica uk pouring sweat, Oakley has an excellent.