Thajsko

Thajská vlajka

Thajsko, stát JV Asie, leží mezi Barmou, Laosem, Kambodžou, Vietnamem a na jihu ležící Malajsií. Hlavním městem je Bangkok, thajsky nazývaný Krung Thep (กรุงเทพมหานคร). Dříve rozvojová a chudá země je dnes turisty stále častěji navštěvovaná. Thajsko bylo v minulosti známo pod jménem Siam (สยาม), které bylo oficiálním názvem státu do 11. května 1939 a znovu v letech 1945 - 1949. Výraz "thai" původně znamenalo "svobodný".

Mapa Thajska


Ayutthaya

Nádherné historické město Ayutthaya leží 76 km severně od Bangkoku na strategicky umístěném ostrově, který tvoří soutok řek Chao Phraya, Pa Sak a Lopburi. Ruiny hlavního města království Siam, Historický park Ayutthaya o rozloze 289 ha, byl vyhlášen v roce 1991 Světovým dědictvím UNESCO.

Článků: 7

Kanchanaburi

Kanchanaburi ( tajsky กาญจนบุรี) je hlavním městem stejnojmenné provincie na západě Thajska. Oblast zahrnuje údolí řeky Kwae Yai a Kwae Noi ("River Kwai"), které se spojují u města Kanchanaburi a tvoří řeku Mae Klong.Tato třetí největší a zároveň jedna z nekrásnějších thajských provincií leží asi 130 km od Bangkoku.

Článků: 5

Koh Tao a okolí

Koh Tao (thajsky เกาะเต่า) neboli "želví ostrov" je malý malebný skalnatý ostrůvek položený asi 70 km východně od pobřeží Thajského zálivu mezi městy Chumphon a Surat Thani. Jeho rozloha je 21 km2. Administrativně náleží do provincie Surat Thani. V roce 2006 měl tento kousek pevniny oficiálně 1382 stálých obyvatel. Název ostrova je možná odvozen od jeho tvaru ( připomíná želvu s ponořenou hlavou) , možná od želv (především Kareta pravá a Želva zelená), které dříve ostrov hojně používaly pro kladení svých vajec.

Článků: 8

Koh Phangan

Článků: 1