Kategorie: Triglavský národní park

Pramen řeky Soča

Pramen řeky SočaPramen řeky Soči se nalézá v úbočí hory Travnik ve výšce 916 m. Samotný pramen vyvěrá z podzemního jezera, z propadliny hluboké 8 metrů.

Dostaneme se z němu z vesnice Trenta směrem na průsmyk Vršič. Cestou se zastavujeme u rodící se Soči, chvílemi rozlité, záhy se zařezávající se do hlubokých vápencových kaňonů.

 SočaSočaSočaSoča

 

Těsně přes začátkem serpentin nahoru k Vršiči zabočíme po šipkách "Izvir Soče" doleva. Na slovinské poměry je podivné, že se neplatí žádné vstupné. Z parkoviště dorazíme k samotnému prameni za čtvrt hodinky hlemýždím tempem. Cesta v půlce poněkud zprudčuje a je zajištěna železnými lany.

SočaSočaSočaSočaSočaSočaSočaSoča

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
Oakley Radar shades with rolex replica uk a micro-USB port on each arm. On the glasses are a touch panel on the left for music playback and Siri control, a three-mic array that Oakley says is optimized to hear you even with wind IWC replica watches whipping by at top speed, as well as an embedded system that's the brains of the Pace. There's also a battery that will Balenciaga replica handbags last four hours with.